Pět lidí se v Javorníku přiotrávilo oxidem uhelnatým z karmy

Pět lidí se v Javorníku přiotrávilo oxidem uhelnatým z karmy
Pět lidí z Javorníku na Jesenicku skončilo v neděli po poledni v nemocnicích v Ostravě a Jeseníku, poté, co se nadýchali oxidu uhelnatého. Právu to řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje (ZZS OK) Pavel Vysloužil.

Dispečink ZZS OK podle něj dostal krátce po 11. hodině hlášení, že rodiče nalezli ve vaně desetiletou dívku v bezvědomí.

„Posádka javornické záchranky, která na místo po chvíli dorazila, dívku na místě ošetřila a předala letecké záchranné službě, která dívku ve vážném stavu a na umělé plicní ventilaci transportovala na specializované pracoviště ostravské fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí.

Na místě byli podle něj ještě další čtyři postižení, ženy ve věku 42 a 66 let, muž ve věku 40 let a jedenáctiletá dívka. „Sanitky je při vědomí všechny převezly do jesenické nemocnice,“ dodal Vysloužil s tím, že pravděpodobnou příčinou otravy byl únik kysličníku uhelnatého z karmy.

Případem se zabývají policisté. „Zjišťují okolnosti. O dalším postupu bude rozhodnuto na základě odborného vyjádření revizního technika přes plynová zařízení,“ řekla Právu policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zdroj: https://www.novinky.cz/